Дневен хороскоп за петок, 19 ноември: Близнаците се потпираат на други, Јарецот се колеба

LinkSense.mk

Дознајте што предвидува дневниот хороскоп за она што ве чека на работа, во љубовта, ќе се сакате ли со домашните, како ќе ве служи здравјето.

Овен

Тежнеете кон слобода, подобро е да се воздржите затоа што не е поволен периодот за побуна. Дисциплинирано и на време завршете се што се очекува од вас, на тој начин ќе ги избегнете напнатите аспекти кои би можеле да ви го расипат расположението и да ви ги упропастат денешните планови.

Бик

Се засилуваат вашите парични преокупации, партнерството и долгорочните вложувања. Од вас се бара да промените некои свои навики и да се прилагодите на нови околности, а тоа за вас е секогаш напорно, а често и неизводливо. Бидете стрпливи и истрајни.

Близнаци

Се потпирате на други луѓе. Можеби сте преуморни па тоа е вистинската причина за вашето повлекување и препуштање на судбината. Работите можат непријатно да се закомпликуваат ако не превземете одговорност и своите обврски да ги завршувате на време, дури и да биде тоа непријатно за вас.

Рак

Време е за мал одмор, сепак, не дозволувајте си претерано опуштање. Искористете го денот да ги исчистите заостанатите обврски. Освен тоа, идеален е моментот да ги обновите старите контакти со пријателите кои, во претходниот период, сте ги запоставиле.

Лав

Претераната грижливост станува напорна за сите. Своите стравови најмногу ги проектирате на женскиот дел од семејството. Интензивно размислувате за секој детал, а големите работи ви поминуваат. Вашата потреба на сите да им помогнете домашните ја чувствуваат како притисок.

Девица

Не сте доволно упорни. Кога ќе наидете на прв отпор, вие работите ги прогласувате неважни за да ја прикриете својата ранливост. Пред да го направите тоа пак, преиспитајте се што ви е поважно, сопствената гордост и суетата или крајната цел од која се откажавте.

Вага

Состојбата не е сосем стабилна, но тоа за вас е сепак во втор план. Наскоро финансиите ќе се подобрат па тоа ќе допринесе да се чувствувате посигурно, па со самото тоа и позадоволно. Денот не е поволен за превземање на некои позначајни чекори на деловен план.

Шкорпија

Долго се спротивставувавте на импровизации и форсиравте свои идеи. Сега, кога туѓото решение е најнеповолно, вие морате да го прифатите. Вината за новонастанатата ситуација морате да ја превземете, бидејќи со својот негативен став предизвикавте незадоволство кај претпоставените.

Стрелец

Непријатни вести стигнуваат од утрото. Замислата која ја имавте, а која се однесува на вашите амбиции, со овој пресврт станува неизводлива. Разочарани сте, а се се случи затоа што ги помешавте работата и приватниот живот и дозволивте вашите проблеми да ги решаваат непознати лица.

Јарец

Пред вас е дилемата дали да прифатите дополнителни задолженија кои ви ветуваат добра заработка но и значително зголемување на обемот на работа. Ако добро се организирате, новите обврски, долгорочно, можат да ви обезбедат голема исплатливост.

Водолија

Ви претстои финансиска добивка заради која ќе посакате да го засилите темпото. Не се залетувајте и не затрупувајте се со дополнителни обврски туку позитивната енергија потрошете ја во кругот на семејството, затоа што тоа е поле кое, непогрешливо, ве исполнува и закрепнува.

Риби

Се што работите, се враќате да го поправите. Предизвикувачките аспекти укажуваат на тоа дека ве очекуваат стресови, особено ако очекувате брзи резултати од се што ќе направите. Реакцијата на околината на вашиот труд е неадекватна, не очекувајте оценка затоа што таа ќе биде неповолна.