Експлозија на брод во Истанбул

LinkSense.mk

Турција ја потресе веста за експлозија на брод во бродоградилиштето Тузла во Истанбул, каде што беа повредени најмалку пет работници.

Засега не се потврдени точните прични за експлозијата, но се сомнева дека се случила поради гас, а на терен се голем број пожарникари.

Нема официјални податоци за жртвите и повредените во несреќата.