Жртви при уривање на мал авион во Шведска

Неколку лица загинаа кога мал авион со падобранци денеска се урна недалеку од Оребро во Шведска, соопшти шведската полиција.

„ Тоа е многу сериозна несреќа, загинаа неколку лица, соопшти шведската полиција на нејзината веб-страница.

Шведската полиција соопшти дека во авионот имало девет лица.

Координативниот центар за заедничко спасување за новинската агенција ТТ соопшти дека авионот превезувал падобранци.