Запленета дрога вредна 800.000 евра, уапсен полициски началник

LinkSense.mk

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовси објави на неговиот ФБ профил дека во голема полициска акција заедно со Американската агенција за борба против наркотици – ДЕА била запленета дрога во вредност од над 800.000 евра и дека бил приведен висок полициски службеник.
„Продолжуваме заедно со нашите стратешки партнери во неселективна борба против криминалот“, напиша Спасовски на ФБ.