Казнети 568 граѓани поради неносење заштитна маска

Вкупно 568 прекршувања на мерката за носење лична заштита на лице се регистрирано во текот на изминатото деноноќие на територијата на целата држава, информира МВР.

Министерството за внатрешни работи, исто така апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со ковид-19.