Tag: 568

Казнети 568 граѓани поради неносење заштитна маска

Вкупно 568 прекршувања на мерката за носење лична заштита на лице се регистрирано во текот на изминатото деноноќие на територијата на целата држава, информира...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот