Мицкоски за несреќата: Нема зборови што може да ја искажат тагата во вакви моменти

LinkSense.mk

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изрази сочувство до семејствата на загинатите во автобуската сообраќајна несреќа што рано утрово се случи во Бугарија.

-Нема зборови што може да ја искажат тагата во вакви моменти. Сочувство до семејствата на загинатите. Ова е голема трагедија за Македонија, напиша Мицкоски на својот фејсбук профил.