Најмалку 27 луѓе загинаа во пожар во Јапонија

LinkSense.mk

Најмалку 27 луѓе загинаа во пожар што изби во зграда во јапонскиот град Осака.

Огнот е изгаснат за триесетина минути и се претпоставува дека пожарот е подметнат.

Пожарот избил на четвртиот кат од зградата, каде се наоѓа клиника за ментално здравје и општа медицина.

Опожарената зграда е лоцирана во квартот Кита познат по трговските центри.

 

 

ФОТО:МИА