Ново поскапување на цената на горивата

LinkSense.mk

За по неколку денари се покачува цената на горивата. Ова следува откако денеска заседаваше Регулаторната комисија за енергетика.

Новата цена на Еуросупер БС-95 е 110 денари. Еуросупер БС-98 ќе чини 112 денари, а Еуродизел БС Д – 102 денари

Новите цени започнуаавт да важат од полноќ.