Повредено седумгодишно дете

Во средата на пладне на улицата „Александар Урдаревски“, во скопски Бутел, пред Зелениот пазар, автомобил удри во седумгодишно дете.

По незгодата возачот го пренел детето во амбуланта, го оставил и си заминал.

Заради сериозноста на повредите детето со амбулантно возило е префрлено во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ каде што била констатирана скршеница клучната коска на рамото.

По укажаната лекарска помош детето е пуштено на домашно лекување.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на возачот и за расчистување на случајот.