Полицијата сè уште постапува по акцијата во скопско Арачиново

– Полицијата сè уште постапува во врска со акцијата од синоќа во скопско Арачиново, во која е запленета поголема количина марихуана, информира за МИА, портпарлот на МВР Тони Ангеловски.

Кога целосно ќе заврши акцијата, нагласи портпаролот Ангеловски, МВР соодветно ќе извести.