Пренос во живо од погребот на кралицата Елизабета Втора

LinkSense.mk

Погребот на кралицата Елизабета Втора ќе започне во Вестминстерската опатија денеска во 11 часот по локално време.

На погребот, еден од најголемите логистички предизвици во британската историја, ќе има повеќе од 2.000 гости, меѓу кои јапонскиот император Нарухито, францускиот претседател Емануел Макрон, претседателот на САД, Џо Бајден, македонскиот претседател Стево Пендаровски и неговата сопруга…