Приведен поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски

LinkSense.mk

Поранешниот претседател на Собранието, сегашен пратеник Трајко Вељановски доцна попладнево е уапсен по наредба на Јавното обвинитеклство под сомнение за вмешаност во настаните од 27 април 2017 година.

Вељановски беше сведок во предметот на Обвинителството во кој завршни зборови треба да дадат уште четворица обвинети.

Од ОЈО најавија дека повеќе детали ќе испратат преку соопштение.