Рамос се повреди на тренинг натпревар со младинскиот тим на ПСЖ

LinkSense.mk

 Серхио Рамос се повреди на тренинг на ПСЖ. Дефанзивецот се повреди на утринскиот натпревар со младинскиот тим. Предвреме ја напушти лекцијата, на својата позиција натпреварот го заврши играчот од средниот ред Ворен Заир-Емери.

Шпанецот оваа сезона одигра 24 натпревари во Лига 1 и имаше една асистенција.

На 19 март ПСЖ ќе се сретне со Рен во францускиот шампионат со почеток во 17:05 часот.

Рамос со ПСЖ, кој е убедлив лидер во Француското фудбалско првенство има важечки договор до крајот на тековната сезона.