Санкционирани 665 лица за неносење маска

МВР информира дека во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република С. Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 665 прекршоци.

Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.