Силен земјотрес ја погоди Албанија

LinkSense.mk

Земјотрес со магнитуда од пет степени ја погоди вчеравечер Албанија.

Според првите податоци, епицентарот бил на 54 километри северозападо од Тирана.

Земјотресот се случил околу 22.15 часот.

Потресот се почуствувал и во Црна Гора и во Далмација, пренесуваат локалите медиуми.