Украина: Загинати повеќе од 40 украински војници и најмалку 10 цивили

LinkSense.mk

Повеќе од 40 украински војници и околу 10 цивили загинаа во првите часови од
руската инвазија на Украина, изјави Олексеј Арестович, член на Кабинетот на
претседателот на Украина, Володимир Зеленски.

Знам дека повеќе од 40 се убиени и неколку десетици ранети, изјави Арестович.

Додаде дека знае за речиси 10 цивилни загуби.

 

ФОТО: МИА