Умерен земјотрес на Лефкада

– Земјотрес со јачина од 4.1 степен според Рихтер, утрово беше регистриран на 14 километри југозападно од Лефкада, согласно податоците од Геодинамичкиот институт на грчката национална опсерваторија, јави дописничката на МИА од Атина.

Засега нема информации за повредени или за причинета материјална штета.