Фатен бегалец од затворот во Штип

Велешанец кој избегал од Затворот во Штип денеска бил лишен од слобода.

Како што соопшти МВР, утрово во 4:10 во струмичкото село Банско полициски службеници од Полициската станица – Струмица го лишиле од слобода Т.Д.(24) од Велес за кого била распишана потерница поради бегство од Затвор Штип.