Њу Орлеанс без решение за Дејвис и Џејмс

LinkSense.mk

Лос Анџелес лејкерс ноќеска го совлада Њу Орлеанс со 114:110.

Домаќините не успеаја да ги сопрат Ентони Дејвис кој постигна 41 поен и Леброн Џејмс кој средбата ја заврши со 29 поени и 11 асистенции.

Резултати на другите 13 натпревари од НБА лигата одиграни ноќта меѓу среда и четврток:

Бостон – Бруклин 121:110

Шарлот – Детроит 102:101

Кливленд – Орландо 104:116

Индијана – Јута 121:102

Филаделфија – Сакраменто 97:91

Торонто – Њујорк 126:98

Хјустон – Мајами 117:108

Мемфис – ЛА клиперс 119:121

Милвоки – Атланта 111:102

Сан Антонио – Минесота 101:113

Феникс – Вашингтон 132:140

Портланд – Оклахома 136:119

Голден стејт – Чикаго 104:90.