Tag: абба

„АББА“ испеа Божиќна песна

Членовите на култниот шведски бенд запеаја заедно по 40 години. Новата Божиќна песна на „АББА“ „Мали работи“ (Little Things) е достапна како сингл на...

АББА ќе издаде пет нови песни догодина

Шведскиот поп-бенд АББА има намера да издаде пет нови песни следната 2021 година. Ова, за британската Радиоемисија на Џеф Лојд, го изјави Бјорн Улвеус...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот