Tag: авганистанец

Авганистанец се самозапали во продавница во Германија

Деветнаесетгодишно момче од Авганистан кое во Германија поднесе барање за азил, задоби тешки изгореници откако се самозапали во магацин во супермаркет во Баварија.Полицијата соопшти...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот