Tag: авиган

ФАЦ: Германија најавува купување на големи количества од лекот „Авиган“

– Во борбата против коронавирусот Германија во големи количеста набавува еден лек што има намера да го употреби против Ковид-19, пишува „Франфуртер Алгемајне цајтунг“.Според...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот