Tag: авионска несреќа

Во авионската несреќа на аеродромот Шереметјево загинаа 41 лице

Во авионската несреќа што синоќа се случи на московскиот аеродром Шереметјево, кога се запали авион загинаа 41 човек.„Во авионот на лет од Москва кон...

Замолчан „Западниот ураган“

Фудбалерите на бразилскиот Шапекоенсе, кои загинаа во стравичната авионска несреќа, само пет дена порано го славеа пласманот во финалето на Копа Судамерикана.Првиот финален натпревар...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот