Tag: авионски снимање

Николовски: Скративме непотребни трошоци, вративме долгови, започнавме бројни проекти

Во изминатите 100 дена Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ја одблокира исплатата на субвенциите, за три месеци исплати 60 милиони евра за субвенции,...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот