Tag: авиоон

Десет мртви при пад на авион во близина на Далас (ВИДЕО)

Десет лица загинаа во авионска несреќа во близина на Далас, Тексас.Авионот, според американски медиуми, се урнал на хангарот.Несреќата се случила по 9 часот по...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот