Tag: авировик

Пајо Авировиќ именуван за специјален пратеник на претседателот во Меѓународната организација...

Претседателот Стево Пендаровски потпиша указ за поставување на Пајо Авировиќ на должноста специјален пратеник на претседателот на Република Северна Македонија при Постојаниот совет на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот