Tag: австралиска компанија

Австралиска авиокомпанија ќе бара од патниците да се вакцинираат против коронавирус

Австралиската авиокомпанија Куантас во иднина ќе инсистира меѓународните патници да бидат вакцинирани против Ковид-19 пред летот, опишувајќи ја мерката како „неопходна“.– Ги менуваме условите...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот