Tag: австралиски

Австралискиот министер за внатрешни работи позитивен на коронавирус

Австралискиот министер за внатрешни работи Питер Датон денеска изјави дека тестовите покажале дека е позитивен на коронавирус.-Утринава се разбудив со висока температура и суво...

Стјуарт: Македонија има потенцијал да биде седиште на австралиски компании заинтересирани...

Македонија има потенцијал да биде седиште на австралиски компании кои би сакале да работат со поширокиот регион поради нејзината местоположба во ЈИЕ. На истиот...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот