Tag: австриски

Австриски пратеник со помош на Кока Кола се спротивстави на употребата...

– Австријците се сè повеќе незадоволни од управувањето со корона кризата во периодот од првиот до вториот бран, покажуваат податоците во истражувањето на институтот...

Австриски инфектолог: Порано или подоцна сите ќе „фатиме“ коронавирус

Порано или подоцна сите ќе се заразиме со новиот коронавирус, предупредува австрискиот инфектолог Франц Алербергер, дополнувајќи дека не верува оти вирусот ќе биде искоренет...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот