Tag: автобуска

Почина уште еден од повредените од автобуската несреќа на КАРИЛ

Бројот на загинати во трагичната автобуска несреќа кај Ласкарци се искачи на 15, откако почина уште еден маж кој бил примен на Клиниката за реанимација...

Пешачки мост ќе се гради во Делчево со средства од Источно-плански...

Во Делчево ќе се гради пешачки мост на реката Брегалница со средства од Источно-планскиот регион. Градоначалникот Горан Трајковски истакна дека средствата во висина од...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот