Tag: агенда

Украина продолжува да биде на врвот на агендата на вториот ден...

Конфликтот во Украина ќе продолжи да доминира денеска на агендата на вториот ден од тридневниот самит на лидерите на Г7 во  Германија, при што...

Брисел: Прво учество на Македонија на Самит на НАТО

Во Брисел денеска се одржува Самит на НАТО, на кој Македонија ќе ја претставува премиерот Зоран Заев.Ова е прва средба на шефовите на држави...

Германија пред политички земјотрес, „Зелените“ ја чекаат есента

Назапаметено губење на членството и пад на рејтингот на Демохристијанската партија на Германија (ЦДУ) следеа после изборот на Армин Лашет за кандидат за канцелар...

Тимоние: Претстојните месеци да се искористат на најдобар начин за да...

Одредени реформи се веќе спроведени, остануваат и други реформи што треба да се спроведат и навистина билансот е веќе направен. На почетокот на летово...

Северна Македонија денеска на агендата на министрите за надворешни на ЕУ

Република Северна Македонија денеска ќе биде на дневниот ред на состанокот на министерите за надворешни работи на земјите членки на ЕУ, јави дописничката на...

Северна Македонија во понеделник на агендата на министрите за надворешни на...

Во наредните часови се очекува да пристигне формалното известување од Македонија до европските институции за употребата на новото име, министрите за надворешни работи в...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот