Tag: Агим Нихиу

Се расчистува случајот со нападот врз екипата на А1.он

МВР поднесе кривична пријава против еден од напаѓачите на екипата на „А1 он“ на протестот на иницијативата „За заедничка Македонија“. Ова го соопшти министерот,...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот