Tag: агиннатим исчезнати

Потона брод во Конго, најмалку 30 загинати и 200 исчезнати

Властите во западниот дел на Конго соопштија дека најмалку 30 лица загинале, а 200 се исчезнати откако потонал брод во езерото Маи Ндомба.Градоначалникот на...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот