Tag: Аделаида

Антиковид протести во Австралија

Повеќе илјади луѓе се собраа во Сиднеј и други градови на Австралија протестирајќи заради рестриктивните мерки воведени заради пораст на бројот на случаи со...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот