Tag: аердром

Илјадници куфери изгубени на германските аеродроми поради недостиг на персонал

Во екот на сезоната на летни одмори, германските аеродроми го трупаат багажот што не им е предаден на сопствениците поради недостиг на персонал, објавија...

Во Центар, Гази Баба, Лисиче, Ректорат и во Струмица алармантно загадување

На мерните места во Скопје во Центар, Гази Баба, Лисиче и Ректорат и во Струмица во изминатите два дена надминат е прагот на алармирање...

Во Грција пристигнаа 367 Авганистанци, повеќето од нив се судии

Преку Тбилиси во Атина, пристигнаа 269 авганистански државјани, мнозинството од нив судии, додека пак со втор авион во текот на ноќта требаше да пристигнат...

„Тајмс“: Германија сака да им забрани на британските патници влез во...

„Германија ќе се обиде да им забрани влез на британските патници во Европската унија, без разлика дали ја примиле вакцината против Ковид-19, пренесува денеска...

Премиерот Заев на аеродромот во Скопје ги испрати фудбалските репрезентативци на...

Со чартер-лет од Меѓународниот аеродром Скопје, македонската фудбалска репрезентација замина за Букурешт, каде за првпат ќе настапи на Европско првенство.На македонските репрезентативци прв им...

Субвенции за купување велосипеди во Општина Аеродром

Општина Аеродром објави оглас во кој ги повикува граѓаните да аплицираат за субвенции за велосипеди, а јавниот повик почна од 1 октомври и ќе...

Стоилковски: Алармантно, на скопскиот аеродром нема превентива од корона вирус

Алармантно, на скопскиот аеродром нема превентива од корона вирусот, а неспособноста на Филипче и на владата ја плаќаат граѓаните.Неспособноста во секое поле се пресликува...

Руски авион се врати на аеродромот поради закана за бомба

Авион на руската компанија „Аерофлот“, кој летал од градот Хабаровск за Москва, се врати на аеродромот по полетувањето, поради закана дека во авионот има...

Албанија со засилени мерки на аеродромот поради ширењето на новиот коронавирус

Албанија презема мерки за да го спречи ширењето на новиот коронавирус, кој предизвика над 41 смртен случај во Кина, додека во карантин се 16...

Раст на бројот на патници на аеродромите во земјава

Бројот на патници на аеродромите во Скопје и Охрид во текот на 2019 година се зголемил на годишно ниво за 14 проценти, на вкупно...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот