Tag: аерфлот

Авион на „Аерофлот“ поради закана принудно слета на Далечниот исток

Авион Ербас А-330 на руската авиокомпанија Аерофлот, на пат од Владивосток до Москва, денеска принудно слета во Хабаровск на Далечниот исток, поради анонимна закана.Воздухопловните...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот