Tag: акамдемија

Утре започнува 34. Меѓународна ликовна колонија „Свети Јоаким Осоговски“

Крива Паланка, 10 септември 2020 (МИА) –  Во новиот конак на манастирскиот комплекс Св.Јоаким Осоговски кај Крива Паланка од утре до 15 септември ќе...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот