Tag: аква блу

СВР Охрид со детали за убиството на Дилавер Бојку

СВР Охрид денеска соопшти детали околу синоќешниот оружен инцидент во Струга, кога беше убиен Дилавер Бојку (55) од струшкото село Велешта.Според полицијата, убиството било...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот