Tag: акредитации

Иванов ќе прими акредитации од четири нови амбасадори

Претседателот Ѓорге Иванов денес ќе ги прими акредитивните писма од новоименуваните амбасадори на Иран, Јапонија, Мароко и Буркина Фасо за Република Македонија.Акредитивите на претседателот...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот