Tag: актуелнои

Џафери на меѓународна конференција во Талин

Претседателот на Собранието Талат Џафери, на покана на претседателот на Парламентот на Естонија, денеска и утре ќе учествува на Конференција на претседатели на парламенти...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот