Tag: Актуено

Трагедија кај Тунис: Во бродолом загинаа 23 мигранти

Најмалку 23 мигранти од Африка настрадаа при бродолом кај брегот на Тунис, до кој дошлододека се обидувале да го преминат Средоземното море, на патот...

Приведени две лица за лажната дојава за бомба во Сити мол

Полициски службеници од Бирото за јавна безбедност при МВР денеска приведоа две лица во врска со лажната дојава за бомба во трговскиот центар Сити...

Се помалку студенти сакаат да студираат новинарство

Новинарството не е повеќе атрактивна професија. Сè помалку студенти сакаат да студираат новинарство.Финансиската страна и немањето доверба во медиумите се едни од причините за...

Фон дер Лајен: Северна Македонија и Албанија се наши соседи, не...

Урсула фон дер Лајен, во првото интервју како претседателка на Европската Комисија, ги потврди заложбите за европската перспектива на Северна Македонија и Албанија.„Тие се...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот