Tag: актуѕелно

Макрон и Меркел со пофалби за Преспанскиот договор како пример за...

Започна неформалниот самит за Западен Балкан под водство на Ангела Меркел и Емануел Макрон. И двајцата пред почетокот на состанокот се обратија кусо пред...

Дополнителни шест години затвор за Поповски

На поранешниот помошник-министер во МВР, Ѓоко Поповски, изречена му затворска казна  во времетраење од  6 години и 6 месеци, за малверзации за тендерска постапка...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот