Tag: Актѕелно

Димитров оди во работна посета на Хрватска

По Германија и Словенија, вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров денеска ќе престојува во работна посета на Хрватска каде ќе биде примен од хрватскиот...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот