Tag: Алабама

Најмалку 23 жртви во торнадо во Алабама

Најмалку 23 луѓе загинаа во налет на торнадо во американската сојузна држава Алабама.„Засега имаме податоци за загинати 23 лица. За жал мислам дека бројот...

Во САД од торнадо загинаа 15 лица

Американската Национална метеоролошка служба денес најави дека на југоистокот на САД ќе продоли налетот на врзи и силни бури, вклучувајќи и торнада, во кои...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот