Tag: Алаба

Баерн го дава Алаба и 50 милиони фунти за Сане

Германскиот хегемон Баерн Минхен му понуди на Манчестер Сити интересна размена за дополнителни трошоци: Давид Алаба за Лерој Сане.Според весникот „Сан“, Баварците се подготвени...

Лампард сака да го види Алаба во Челзи

Дефанзивецот на Баерн, Давид Алаба, може да ја продолжи кариерата во Англија.Според „Мирор“, Челзи покажува интерес за 27-годишниот Австриец.Тренерот на „сините“ од Лондон, Френк...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот