Tag: Ал Ватан

Асад: Победата во Алепо е почеток на крајот на војната

Сирискиот претседател Башар ал Асад изјави дека победата на неговата војска во Алепо ќе биде „огромен чекор“ кон завршувањето на петгодишната граѓанска војна во...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот