Tag: ал-малки

ОН: Ал-Малки го обвини Израел за геноцид врз палестинските семејства

Генералното собрание на Обединетите нации почна вонредна седница по повод конфликтот меѓу Израел и Палестинците, што трае веќе повеќе од десет дена.Ова е прва...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот