Browsing: астразенека

„Ревакцинацијата со вакцината за Ковид-19, АстраЗенека ќе се спроведува за три месеци, тоа е препораката од компанијата што ја произведува…

– Фармацевтската компанија „АстраЗенека“ ги демантираше пишувањата на германските весници „Билд“ и „Ханделсблат“ дека ефикасноста на нејзината вакцина е мала…