Tag: Ајова

Пукотници во САД: Тројца загинати во Ајова, двајца повредени во напад...

Маж вчера застрела две жени на паркинг пред црква во сојузната држава Ајова, а потоа се самоуби, соопшти полицијата, што додава уште три жртви...

Несреќа во САД: Товарен воз со опасни материи излета од шините

Железничката композиција на компанијата „Јуниор Пацифик“ која транспортирала опасни материи излета од шините по што избувна пожар.Несреќата се случила кај градот Сибли во американската...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот